יין לסופ"ש: ג'ורג' דובף בוז'ולה נובו

//יין לסופ"ש: ג'ורג' דובף בוז'ולה נובו

יין לסופ"ש: ג'ורג' דובף בוז'ולה נובו

היום זה היום והסופ"ש הקרוב הוא הזמן להכות בברזל כשהוא חם. השקת הבוז'ולה נובו מתרחשת מידי שנה בשבוע השלישי של חודש נובמבר וזה בדיוק הזמן להצטרף לחגיגות, לטעום לראשונה את בציר 2016 ולהיזכר באופי המשובב והמיוחד של הבוז'ולה נובו. אחר כך עוברים הלאה.

הבוז'ולה נובו (הבוז'ולה החדש) הוא יין המיוצר באזור בוז'ולה בצרפת מזן הענבים גאמיי (גאמה) נואר. הנובו הוא יין צעיר למדי שמשוחרר לשוק תקופה קצרה ביותר לאחר הבציר. לצורך כך הוא מיוצר בטכניקה ייחודית (תסיסה קרבונית) המעניקה לו אופי פירותי קל ומאוד מזוהה. הבוז'ולה נובו מושק בחגיגות ופסטיבלים מידי שנה בכל העולם בתאריך זהה הידוע כ"יום הבוז'ולה" (יום חמישי הרביעי של חודש נובמבר בשעה 12:01 בלילה). לצורך כך מוטסים היינות לכל רחבי הגלובוס מספר ימים קודם לכן וחל איסור מוחלט לפתוח אותם לפני המועד הנ"ל. באזור בוז'ולה לבד מתקיימים 120 פסטיבלים מקומיים לציון השקת היין.

 

ג'ורג' דובף

ג'ורג' דובף, בעל יקב משפחתי הנושא את שמו, נחשב כאבי רעיון חגיגות הבוז'ולה ומוכר בכינויו "מלך הבוזו'לה". בשנת 1964 הוא הקים את היקב שהפך עם השנים לידוע ביותר באזור. בזכות החשיבה השיווקית המבריקה אחראי דובף כמעט לבדו להצבת יינות האזור על מפת היין העולמית. דובף ידוע בתוויות הססגוניות ובקמפיינים הצבעוניים המלווים את השקות היין שלו. בתחילת הדרך נשלחו היינות מבוז'ולה לפאריס במרוץ חגיגי שהפך אירוע לאומי בשנות ה- 70. הסלוגן המפורסם של הקמפיין הוא: "הבוזו'לה נובו הגיע! " (Le Beaujolais nouveau est arrivé!).

%d7%91%d7%95%d7%96%d7%95%d7%9c%d7%94-%d7%a7%d7%98%d7%9f

Georges Dubeouf Beaujolais Nouveau

אזור גידול: כרמים באזור בוז'ולה

זן ענבים: גאמיי נואר

תהליך ייצור: ייצור קלאסי של בוז'ולה-נובו הכולל תסיסה קרבונית של אשכולות שלמים

על היין: בוז'ולה נובו קלאסי, פירותי, קל, צעיר ומהנה עם ניחוחות תות-בננה אופייניים והרבה רעננות ושמחת חיים.

 

יום בוז'ולה שמח לכולם

 

 

2018-08-21T11:05:21+00:00נובמבר 16, 2016|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering