לצאת מהבקבוק

//לצאת מהבקבוק

לצאת מהבקבוק

עובדות מהמרתף – לצאת מהבקבוק

יין בפחיות? למה לא בעצם. לכבוד השקת סדרת היינות המדליקה בפחיות של יקב זאי קבלו סקירה קצרה על יינות ויקבים שחושבים מחוץ לבקבוק.   

אחרי שהתרגלנו לפקקי ההברגה ולתחליפי השם השונים עולם היין ממשיך להתקדם ואיתו גם האריזות בהן הוא מגיע. בקבוק הזכוכית המסורתי שמלווה את תעשיית היין כמה מאות שנים שולט עדיין בשוק אבל הוא כבר לא לבד. סוגים נוספים של אריזות הצטרפו אליו ואחרי שמתגברים על ההרגלים מגלים שיש להם גם לא מעט יתרונות. פחיות היין של זאי הן המצטרפות החדשות למגוון היינות של שקד. מעבר לעיצוב המדליק הפחיות נוחות לנשיאה, אינן שבירות, מתקררות במהירות וגם ידידותית לסביבה וקלות למחזור. הן שומרות היטב על היין ומהוות פתרון מעולה לפיקניקים, חופי ים ובריכות שחיה או סתם כשלא מתחשק לפתוח בקבוק שלם. (למגוון הפחיות של זאי).

פחיות היין של זאי מאיטליה. עיצוב מדליק, נוח וידידותי לסביבה

 

שקית בקופסא (bag in a box) היא אריזה שקיימת כבר הרבה שנים בשוק היין. מדובר במארז קרטון ובתוכו שקית אלומיניום המכילה לרוב 3 ליטר יין עם ברז מזיגה נוח. היתרון הגדול, מעבר להיותה ידידותית לסביבה, הוא בשמירה של היין מחמצון לאורך תקופה ארוכה יחסית אחרי הפתיחה. שקית בקופסא מקובלת מאוד בעולם ומהווה פתרון מעולה עבור מי שנוהג לשתות כוס יין מידי יום. מתאים מאוד גם לפיקניקים, מסיבות ואירועים משפחתיים. (ליינות דון סימון)

 

שקית בקופסא של דון סימון מספרד. פתרון מושלם ליין יומיומי

 

אריזת קרטון נוספת שמקובלת בעולם (ופחות בארץ עדיין) היא הטטרה-פק, קרטון הדומה למה שאנחנו רגילים בקרטוני חלב או במשקאות קלים. גם כאן היתרונות טמונים במשקל הנמוך ובנוחות. הטענה שכנגד היא שאריזות אלו מסובכות יותר למחזור מאשר פחיות או בקבוקי זכוכית בגלל הצורך להפריד בין השכבות השונות המרכיבות אותן.

בקבוקי פלסטיק לא פסחו אף הן על עולם היין וזכורים לנו בקבוקי הבלו נאן האישיים בבקבוק פלסטיק עם כוס צמודה. נוח מאוד לשימוש בחוף הים ובבריכה. לצד הבעיות הסביבתיות של הפלסטיק אריזות אלו מאפשרות חדירת חמצן רבה יחסית ועל כן טובות לשמירת יין לתקופה של כחצי שנה בלבד ועל כן אינן פופולריות וגם בלו נאן חדלו לייצר אותם.

 

 

 

2021-08-23T11:34:41+00:00אוגוסט 23, 2021|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering