חוגגים עצמאות

//חוגגים עצמאות

חוגגים עצמאות

עובדות מהמרתף – חוגגים עצמאות

יום העצמאות הוא זמן מצוין ליינות ישראליים טובים, וכאלו לא חסרים. מה ואיך לבחור? ההמלצות שלנו בכתבה הבאה

 

ההיסטוריה של תעשיית היין בארץ אינה ארוכה יחסית אבל היא בהחלט מרתקת. הענף שהחל את דרכו עם מספר מצומצם של יקבים ביתיים קטנטנים בעיקר בירושלים העתיקה קיבל דחיפה גדולה על ידי הברון רוטשילד לקראת סוף במאה ה- 19 שהשקיע סכומי עתק כדי להקים כאן תעשיית יין בסטנדרטים אליהם היה רגיל מבורדו. הרבה יין זרם מאז בצינורות ובמכלים. הרגלי הצריכה, אזורי הגידול וזני הענבים השתנו לבלי הכר. לצד ההצלחות והפיתוח האדיר מתמודד הענף גם עם לא מעט אתגרים ותחרות לא פשוטה, אבל על דבר אחד אין ויכוח – איכות היין הישראלי מעולם לא היתה טובה יותר. יום העצמאות הוא זמן מצוין ליין ישראלי טוב. איך ומה לבחור? הנה כמה המלצות שלנו. 

לעל האש – בשר על האש הוא כמובן המאכל הלאומי החצי רשמי של יום העצמאות. לפיקניקים, ארוחות בטבע ונפנופים אנחנו ממליצים על יינות קלים, פירותיים ומהנים, ואם אפשר גם לא במיוחד יקרים. יינות סדרת דרך ארץ יהיו מושלמים למטרה זו. דרך ארץ היא סדרת יינות ישראליים מהנים ולא מחייבים המעניקים תמורה מעולה למחירם הנוח. אופציה טובה נוספת היא סדרת יונתן של יקב רקנאטי הכוללת שני יינות (לבן ואדום) פירותיים ומהנים ביותר שמתאימים בדיוק למטרה זו ומוכיחים שגם היין הישראלי יודע להציע יינות טובים וזולים.

סדרת דרך ארץ – יינות מושלמים לעל האש ולפיקניקים

למשקיענים – לארוחת חג רשמית יותר אפשר ללכת על המיטב הישראלי. יינות מעולים שמייצגים את האיכויות הגבוהות אליהם הגיעה תעשיית היין שלנו. סדרת רזרב של יקב רקנאטי או הרי יהודה של יקב צרעה הם נציגים בולטים של מה שהולך היום בקטגוריה. אלו הם יינות מושקעים ומשובחים המופקים מכרמים מצטיינים בגליל העליון (רקנאטי) ובהרי ירושלים (צרעה) שילוו נהדר נתחי בשר מפוארים ומנות מושקעות.   

 

יקב צרעה – למשקיענים

המתאזרח – למי שרוצה לחבר את החוויה ליין ייחודי שמסמל את הכיוונים החדשים והמרתקים של התעשייה המקומית אנחנו ממליצים לנסות את סדרת הזנים הים-תיכוניים של יקב רקנאטי ובראשם את הקריניאן פרא שמופק מחלקת כרם מבוגרת קטנה בשפלת יהודה. מסמלי "הגל החדש" של הייננות המקומית. אם תרצו סוג חזרה למקורות, לזנים הראשונים אותם נטעו האגרונומים של הברון רוטשילד בראשית הדרך. אבל איזה חזרה מפוארת. 

הכי ישראלי – למי שרוצה ללכת עד הסוף עם המקומיות אין המלצה טובה ומעניינת יותר מפרויקט הזנים הקדומים של יקב רקנאטי. המראווי והביתוני הם שני יינות מרתקים וייחודיים ביותר המופקים מזני ענבים ארץ-ישראלים קדומים הנטועים באזורנו כבר מאות (ואלי יותר?) שנים.     

 

איכותיים, ייחודיים והכי מקומיים: הזנים הים תיכוניים והקדומים של יקב רקנאטי

הצעות הגשה – אדום או לבן? הספרים אומרים שבשר הולך יותר עם יין אדום. אנחנו אומרים עזבו את הספרים. הכי מתאים זה מה שאוהבים. כשיוצאים לארוחה בטבע מומלץ לשנע את היינות הלבנים בצידנית מקוררת וכך גם להגישם. אופציה אחרת היא לקנות שקית קרח או שתיים בדרך ולהפוך את הצידנית לשמפניירת שטח מאולתרת. מומלץ להביא כוסות זכוכית פשוטות ולא יקרות, אבל ביננו, ובלי שאף אחד ישמע, גם כוסות פלסטיק יעשו במקרה הזה את העבודה. חשוב לא לשכוח חולץ פקקים (כי לא בטוח שלשולחן שלידכם יהיה) והכי חשוב – לא לשכוח נהג תורן!

 

חג עצמאות שמח. וטעים !!!

 

2021-04-11T18:49:44+00:00אפריל 11, 2021|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering