בוז'ולה 2020

//בוז'ולה 2020

בוז'ולה 2020

יום הבוז'ולה מגיע

את החגיגה הזו אי אפשר להפסיק. יום הבוז'ולה מגיע (19 נובמבר) וכמידי שנה חברת שקד מפיצה בארץ את יינות הבוז'ולה נובו של ג'ורג' דובף ושל לואי ז'אדו. יום בוז'ולה שמח לכולם.

 

 

ז'ורז' דובף

ג'ורג' דובף שייסד את היקב המשפחתי הנושא את שמו, נחשב כאבי רעיון החגיגות וידוע בכינויו "מלך הבוזו'לה". יינות הבוז'ולה נובו של דובף מוכרים בתוויות הצבעוניות ובקמפיינים הססגוניים המלווים את השקתם. בתחילת הדרך נשלחו היינות מאזור בוז'ולה לפאריס במרוץ חגיגי שהפך בשנות ה- 70 לאירוע לאומי צרפתי. הסלוגן המפורסם של הקמפיין היה: "הבוזו'לה נובו הגיע". במהלך השנים התפשטה מסורת חגיגות הבוז'ולה גם לשאר העולם וכמובן גם לישראל. חברת שקד מלווה את מסורת הבוז'ולה-נובו מזה שנים רבות ולוקחת חלק בחגיגת היין הבינלאומית השמחה. השנה, בהתאם לנסיבות, ללא אירועים גדולים ועדיין, עם הרבה שמחה והנאה מהיין החדש שהגיע.

 

ג'ורג' דובף בוז'ולה נובו

אזור גידול: כרמים באזור בוז'ולה בצרפת

זן ענבים: גמה-נואר

תהליך ייצור: ייצור קלאסי של בוז'ולה-נובו הכולל תסיסה קרבונית של אשכולות שלמים וביקבוק מהיר ללא התיישנות.

על היין: בוז'ולה נובו קלאסי, פירותי, קל, צעיר ומהנה עם ניחוחות תות בננה אופייניים והרבה רעננות ושמחת חיים.

 

 

 

לואי ז'אדו

מהיקבים החשובים והידועים בבורגון. יקב לואי ז'אדו נוסד בשנת 1859 על ידי לואי הנרי דניס ז'אדו בעיר בון שבלב אזור בורגון. כבר אז הבין ז'אדו את חשיבות הענבים והכרמים ועד מהרה צבר מוניטין כיצרן יין מן השורה הראשונה. בכדי לבסס את מעמדו המשיך ז'אדו לרכוש כרמים ברחבי הקוט דה נואי והקוט דה בון. הדורות של משפחת ז'אדו שניהלו את היקב המשפחתי אחריו המשיכו את המגמה וכיום זהו אחד היקבים הגדולים והטובים באזור בורגון שבבעלותו כאלף דונם כרמים. בנוסף פועל היקב גם כנגוסיאנט ברמה הגבוהה ביותר ודואג לקשור חוזים מחייבים עם כורמיו, כאשר הדגש הוא על איכות הענבים וטיפוח הכרם. הענבים מגיעים מלמעלה מ- 150 חלקות כולל חלקות רבות בכרמים הנחשבים ביותר בבורגון.

 

לואי ז'אדו בוז'ולה וילאז' פרמייר

בנוסף ליינות הפינו-נואר והשרדונה המצוינים והיקרים מהקוט ד'אור מייצרים ביקב לואי ז'אדו גם יינות איכותיים מאזור הבוז'ולה במגוון דרגות. מידי שנה היקב מפיק גם בוז'ולה צעיר איכותי שמייצג את האופי והאיכות של שנת הבציר הנוכחית.

אזור גידול: כרמים באזור בוז'ולה הסיווג בוז'ולה וילאז'

זן ענבים: גמה-נואר

תהליך ייצור: ייצור קלאסי של בוז'ולה-נובו הכולל תסיסה קרבונית של אשכולות שלמים וביקבוק מהיר ללא התיישנות.

על היין: בוז'ולה מקסים ואיכותי בעל ניחוחות פרי צעיר ורענן משולבים בפריחה. יין בעל אופי צעיר ופירותי עם המון רעננות ושמחת חיים.

 

 

 

 

2020-11-11T19:40:25+00:00נובמבר 11, 2020|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering