עובדות מיראבל

//עובדות מיראבל

עובדות מיראבל

מיראבל – 5 עובדות על הרוזה האייקוני

הרוזה המפורסם והמצליח של משפחת פרין וצמד הכוכבים בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי הפך כבר מזמן לאחד האיכותיים והמצליחים בעולם (ובארץ). לכבוד הקיץ ועונת יינות הרוזה שזה עתה נפתחה קבלו 5 עובדות חשובות (וחשובות פחות) על היין האייקוני 

 

האחוזה הפסטורלית בפרובאנס נרכשה על ידי (אז עדיין) הזוג הנוצץ בשנת 2008 וזמן לא רב אחר כך הפך יין הרוזה הנהדר שמיוצר בה לאחד היינות המדוברים ומהמבוקשים בעולם. החתונה הסודית של הזוג, אליה הוזמנו מספר מצומצם בלבד של מקורבים, התקיימה ממש כאן. מקורות יודעי דבר מוסרים שבראד פיט מאוהב בעבודה בכרמים ומשקיע בכך שעות רבות בזמן שהותו באחוזה. אנג'לינה, כך מספרים, קצת פחות בעניין.

 

השמות הנוצצים מהוליווד אינם מזיקים כמובן ליחסי הציבור, אבל כדי לייצר יין טוב זה ממש לא מספיק. לשם כך חברו בני הזוג למשפחת פרין, יצרני היין המאוד מפורסמים מדרום עמק הרון והבעלים (בין היתר) של היקב המהולל שאטו דה בוקסטל משאטונף דו פאפ. הפרינים אחראים על כל מה שקשור ליין, מהטיפול בכרמים וייצור היין ועד שיווקו והפצתו ברחבי העולם. התוצאה היא ציונים מעולים ממבקרי היין החשובים בעולם. היין מבציר 2012 למשל נכלל ברשימת ה- TOP 100  של מגזין היין החשוב  Wine Spectator. מאז חוזר ומקבל היין ציונים מעולים מידי בציר.  

 

היין השני של היקב נקרא Studio by Miraval. השם "סטודיו" נבחר בהשראת אולפן ההקלטות שהפעיל במקום בעליה הקודמים של האחוזה, פסנתרן הג'אז הנודע ז'אק לוסייה. בין האלבומים הרבים שהוקלטו כאן היה גם אחד בשם החומה של פינק פלויד.

 

באחוזה מיצרים גם יינות לבנים ואדומים מצוינים אבל עיקר תהילתה ביינות הרוזה המעולים. האזור כולו מפורסם ביינות הרוזה המשובחים שלו. יינות הקוט דה פרובנס נחשבים כמודל ליינות רוזה עבור היקבים וצרכני היין בעולם כולו.   

 

בשנת 2019 נמכר בקבוק מגנום של יין הדגל החדש של היקב, Muse by Miraval, במחיר שנחשב שיא עולמי לבקבוק רוזה – 2,900 יורו. הבקבוק נמכר במכירה פומבית שהכנסותיה נתרמו לטובת שמירת הסביבה. היין מיוצר משתי חלקות כרם בוגרות שנבחרו במיוחד על ידי שארל פרין ומחיר המחירון שלו (לבקבוק מגנום) הוא כ- 290 דולר "בלבד". לטובת המתעניינים נעדכן רק שכל הבקבוקים מכורים מראש.

 

שאטו מיראבל – לוקיישן לא רע לחתונה

2020-06-15T14:58:49+00:00יוני 15, 2020|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering