יינות ארגנטינה

//יינות ארגנטינה

יינות ארגנטינה

ארגנטינה במספרים – 5 עובדות על תעשיית היין המפוארת של ארגנטינה

לכבוד שובו של "החתול השחור" (יינות גאטו נגרו) לארץ הכנו סקירה קצרה על תעשיית היין הסופר מצליחה של ארגנטינה.

 

  • ארגנטינה היא יצרנית היין ה- 5 בגודלה בעולם (!), יצואנית היין ה- 7 בגודלה בעולם (והגדולה ביותר בדרום אמריקה) וצרכנית היין ה- 8 בגודלה בעולם עם ממוצע של 25 ליטר לנפש לשנה. עד לשנות ה- 90 של המאה הקודמת היה מספר זה גדול בהרבה.

  • במנדוסה, אזור היין החשוב במדינה, נמצאים כ 70% משטחי הכרמים של ארגנטינה. הרי האנדים האדירים הם הגורם הגיאוגרפי המשמעותי וכרמים בגובה 2,000 מטר ויותר הם כיום תופעה נפוצה למדי באזור זה. אזורי יין נוספים (ופחות מוכרים) הם: סאן חואן, לה ריוחה (לא זו של ספרד), סלטה וריו נגרו.

  • הכרם הראשון במנדוסה ניטע בשנת 1560. השלמת מסילת הרכבת בין מנדוסה לבואנוס איירס בשנת 1885 העניקה דחיפה משמעותית לפיתוח תעשיית היין של האזור שהתקשתה עד אז לשנע את התוצרת לריכוזי האוכלוסייה העיקריים שבמזרח המדינה. לאורך כל ההיסטוריה נאלצה תעשיית היין להתמודד עם קשיים פוליטיים וכלכליים רבים שעברו (ועדיין עוברים) על המדינה.

  • במהלך שנות ה- 90 של המאה הקודמת עברה תעשיית היין של ארגנטינה מהפכה אדירה וההתמקדות עברה מכמות לאיכות. השקעות גדולות ושיתופי פעולה בינלאומיים תרמו למהלך זה והתוצאה היתה קפיצה אדירה באיכות וגידול ענק ביצוא. כיום נמכרים יינות ארגנטינה בהצלחה עצומה בכל שווקי היין החשובים בעולם ונהנים מתדמית גבוהה ומוניטין רב.

  • מלבק הוא זן הענבים המזוהה ביותר עם ארגנטינה. הוא גם הזן הנטוע ביותר (כ- 17% משטחי הכרמים). זנים מקומיים ייחודיים ופחות מוכרים הם הבונרדה (האדום) והטורונטס (הלבן). מלבדם נטועים מרבית הזנים הבינלאומיים המוכרים ובראשם קברנה סוביניון, מרלו, סירה, שרדונה וסוביניון בלאן.

 

כרמים בגובה 2,000 מטר ויותר אינם מחזה נדיר בארגנטינה

יינות ארגנטינה במגוון שקד:

 

גאטו נגרושובו של החתול השחור

יינות גאטו נגרו ("חתול שחור") היו מראשוני היינות המיובאים לישראל בתחילת שנות ה- 2000. היינות זכו לפופולאריות עצומה. האיכות הגבוהה והמחיר הנוח הפכו אותם ללהיט ענק ולאחד ממותגי היין המצליחים והאהובים בישראל. אחרי מספר שנות היעדרות ופגישה מקרית משעשעת בין בעלי היקב לבעלי חברת שקד חוזר המותג לישראל ובגדול. העיקרון המנחה זהה: איכות גבוהה במחיר סופר אטרקטיבי. שם המותג, אגב, ניתן לו בהשראת החתול האישי של היינן שהיה מעורב בפיתוח יינות הסדרה בתחילת הדרך. לחצו למעבר ליינות הסדרה.

סנטה חוליה – התמצית של מנדוסה

יקב זוקרדי מייצג 3 דורות של חדשנות ואיכות בלתי מתפשרת. ברוח זו מנהלת המשפחה את היקב מאז נטע אלברטו זוקרדי את הכרם הראשון באזור מאיפו במנדוסה בשנת 1963. כיום מנוהל היקב על ידי חוסה אלברטו ובנו סבסטיאן והוא נחשב לאחד המובילים והחשובים ביותר בארגנטינה. סדרת סנטה חוליה נקראת על שם ביתו היחידה של חוסה – חוליה (ג'וליה). ככזו מחויבת הסדרה ליינות המיוצרים בסטנדרטים הגבוהים ביותר תוך הקפדה רבה על שמירה על הסביבה ועל הקשר עם הקהילה המקומית. יינות סנטה חוליה של משפחת זוקרדי משלבים את התכונות המעולות של שלושה תתי אזורים במנדוסה (מאיפו, עמק אוקו וסנטה רוסה). הכרמים נטועים בגבהים של 1800 עד 2900 מעל פני הים. יינות סנטה חוליה מייצגים את התמצית של מנדוסה: האקלים, האדמה והאנשים. לחצו למעבר ליינות הסדרה.

2020-08-24T09:25:52+00:00אוגוסט 19, 2020|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering