דרום אפריקה

//דרום אפריקה

דרום אפריקה

עובדות מהמרתף: דרום אפריקה – לא רק פינוטאז'

לכבוד יום העצמאות של דרום אפריקה החל החודש הנה 5 עובדות על תעשיית היין האיכותית של המדינה המרתקת.

 

  1. היסטוריית ייצור היין של דרום אפריקה ארוכה יותר אפילו מזו של קליפורניה ואוסטרליה. ראשיתה כבר במחצית המאה ה- 17 כשיורדי ים הולנדים ייסדו תחנת חוף בדרך להודו שהפכה מאוחר יותר לעיר קייפ-טאון. היין הראשון שהיה מיועד לתושבי התחנה וליורדי הים שחנו בה היה מבציר 1659.

  2. בתחילת הדרך התמקדה התעשייה הדרום אפריקאית ביינות מתוקים. יין מתוק בשם קונסטנטיה היה נחשב כאחד המשובחים והמבוקשים ביותר באירופה במהלך המאה ה- 18. יינות מתוקים בסגנון פורט ושרי פופולאריים במדינה גם כעת, אם כי מרבית היצור מתמקד היום ביינות שולחניים.  

  3. עד שנות ה- 80 של המאה הקודמת סבלה תעשיית היין הדרום אפריקאית מהחרם הבינלאומי שהוטל על המדינה בעקבות מדיניות האפרטהייד. החל משנות ה- 90 חווה ענף היין המקומי גידולים מרשמים וכיום דרום אפריקה היא יצרנית היין התשיעית בגודלה בעולם ויצואנית היין השישית (!) בגודלה בעולם (בכמות). 

  4. זן הענבים האדום המזוהה עם דרום אפריקה הוא הפינוטאז'. מקור השם הוא שילוב שמות הזנים מהם הוא נוצר בשנות ה- 20 של המאה הקודמת: פינו נואר וסנסו (שכונה כאן הרמיטאז'). זן הענבים הלבן הפופולארי ביותר הוא השנין בלאן שבדרום אפריקה מוכר גם בשם סטין (Steen). הוא מהווה 18% מכלל שטחי הכרמים במדינה. מלבדם נטועים כל הזנים הבינלאומיים המוכרים.

  5. משנת 1973 מונהגת בדרום אפריקה מערכת מוסדרת להגדרת אזורי מקור בדומה ל- AOC הצרפתי, אך שמות האזורים מוכרים למעט מאוד צרכנים מחוץ לגבולות המדינה. מרבית אזורי היין של דרום אפריקה סמוכים לאזורי החוף בשל ההשפעה האקלימית הממתנת שלהם. אזורי היין המפורסמים הם פאארל, סטלנבוש וקונסטנטיה, שלושתם נמצאים בקייפ הדרומי.

יינות דרום אפריקאים מומלצים במגוון שקד:

ספייר

ממוקם בסטלנבוש דרום אפריקה יקב ספיר הוא אחד הוותיקים בדרום אפריקה עם היסטוריה מתועדת בת למעלה מ 300 שנים. כיום, בבעלות משפחתית, מטפח היקב 650 דונם כרמים וממשיך כל העת להשקיע ולהתחדש תוך שאיפה מתמדת למצוינות יד ביד עם הקפדה עצומה על קיימות ושמירת הסביבה. למגוון היינות לחצו על הקישור

ג'ונו

Cape Wine Company, היקב המייצר את יינות ג'ונו, נוסד בשנת 2010 על ידי היינן אקלאן ארסמוס במטרה לחלוק את היינות המצוינים המיוצרים באזור הקייפ של דרום אפריקה עם אוהבי יין ברחבי העולם. הענבים ליינות סדרת ג'ונו מגודלים באזור Swartland ("האדמה השחורה") שבמערב הקייפ. זהו אזור יין בעל אקלים חם ויבש שמתאים מאוד לזני עמק הרון. היינות המיוצרים תוך הקפדה רבה מציגים איכות גבוהה אופי פירותי עשיר ומהנה ביותר והם מעניקים תמורה יוצאת דופן למחירם. למגוון היינות לחצו על הקישור

קומלה

יינות יקב קומאלה משקפים את המסורת ייצור היין ארוכת השנים של דרום אפריקה, את ההתחדשות והאומץ של תושביה וכן את הטרואר הנהדר של אזורי היין המיוחדים . יינות קומאלה הינם יינות פירותיים, עשירים ומהנים. כרמי היקב נטועים ברחבי אזורי היין האיכותיים של דרום מערב המדינה ושיתוף הפעולה ההדוק בין הכורמים לצוות היננים מאפשר יצירת יינות המהווים תמורה נפלאה למחירם. למגוון היינות לחצו על הקישור

 

2020-05-20T07:14:49+00:00מאי 20, 2020|
✉ הרשמה לדיוור

ברוכים הבאים לאתר חברת שקד

 

אנא קראו את התקנון ואשרו אותו

 

Welcome to Shaked's website, Please read the terms and conditions before entering